گزارش کارگاه خلق محصول استارتاپی

خلق محصول

کارگاه خلق محصول استارتاپی با تدریس دکتر صفا شریف عسکری  ،دوشنبه 27 آبان ماه 1398 ساعت 1 الی 13 و همزمان با هفته جهانی کارآفرینی در شتابدهنده تیوان برگزار شد.

كارگاه كاربردي آموزش اصول و مهارتهاي كليدي MVP خلق محصول استارتاپي با تدریس آقای دکتر صفا شریف عسکری در شتابدهنده تیوان برگزار شد.

mvp

دکتر صفا شریف عسکری به عنوان مدرس و مربي تخصصي كارآفريني و توسعه كسب و كارهاي استارتاپي و دانش بنيان فعالیت دارد. ایشان کارگاه خود را با بیان این مسأله آغاز کرد. چرا از هر ده ايده نه ايده استارتاپي كاملا شكست  مي خورند؟

در ادامه به اهمیت ایده پرداخت و نکاتی را در مورد استارتاپ ناب مطرح کرد. در فرآیند توسه مشتری ( كشف مشتري،  نقطه ي شروع در استارت ناب، اهمیت اطلاعات بازار و نكات كليدي در بخش بندي مشتري براساس متد نوپاي ناب ) پرداخت.

mvp

تكنيك همدلي با مشتري جهت توسعه شناخت خودمان از پرسوناي مشتريان را یکی از مهمترین بخش های توسعه مشتری دانست . با ارائه تعریف پرسنای (مشتریان) به عنوان مجموعه اي از ويژگي هاي شخصيتي، الگوهاي فكري ورفتاري از مخاطبين كسب و كار،  به این موضوع اشاره کرد که یکی از كاركردهاي اصلي پرسوناي مشتريان این است که به كسب وكاركمک ميكند تاخود را درجايگاه مشتريان قراردهند واينگونه بتوانند از رفتار، افكار واحساسات مشتريان درک درستي داشته باشند.

دکتر شریف عسکری با بیان جمله ای از استیو جابز که می گوید: “بسياري اوقات مردم نمي دانند چه چيزي را مي خواهند تا وقتي كه شما آن را به آن ها نشان دهيد” وارد مبحث خلق محصول MVP گردید.

آماده سازي MVP  را اینگونه تعریف کرد که خدمت يا محصول اوليه با حداقل ويژگيهاي پذيرفتني و قابل ارائه به پذيرندگان اولیه است و سپس به بیان دلايل و اهداف استفاده از MVP پرداخت. و ویژگی های MVP (محصول حداقلي قابل عرضه ) را قابل اعتماد بودن و دارا بودن حداقل ويژگيهاي كاركردي لازم بیان کرد. به طوری که مشتري حاضر باشد بابت آن پول پرداخت كند و قابليت رشد و توسعه را داشته باشد.

این اعلان را به اشتراک گذارید
نظر خود را بنویسید

جستجوی رویداد