خراسان رضوی – مشهد

مشهد کلان‌شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است. این شهر در زمان افشاریان، پایتخت ایران بود. مشهد با ۳۵۱ کیلومتر مربع مساحت، دومین شهر پهناور ایران پس از تهران است. براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ مشهد با ۳٬۰۰۱٬۱۸۴ تن جمعیت، دومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران و نود و پنجمین شهر پر جمعیت دنیا به‌شمار می‌رود. این شهر به واسطهٔ وجود حرم علی بن موسی الرضا، هشتمین امام مذهب شیعه، سالانه پذیرای بیش از ۲۷ میلیون زائر از داخل و دو میلیون زائر از خارج از کشور است.

شهر مشهد در حوزهٔ رودخانهٔ کشف‌رود و در دشت مشهد بین کوه‌های هزارمسجد و بینالود گسترده شده‌است. بیشینهٔ ارتفاع شهر مشهد ۱۱۵۰ متر و کمینهٔ آن ۹۵۰ متر است. شهر مشهد دارای آب و هوای متغیر، اما معتدل و متمایل به سرد و خشک است

مشهد دارای ۱۳ منطقهٔ شهرداری است و شهردار آن، توسط شورای شهر ۱۵ نفره انتخاب می‌شود. این شهر دارای یک فرودگاه بین‌المللی، یک ایستگاه راه‌آهن و سه پایانه است که ارتباط آن با شهرهای دیگر را ممکن می‌سازد. حمل و نقل داخلی مشهد، توسط سامانهٔ تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی و قطار شهری انجام می‌شود. اقتصاد مشهد متکی به گردشگری مذهبی با تمرکز بر حرم امام رضا است. در کنار آن، وجود مراکز تجاری بزرگ و امکانات پزشکی قابل توجه، موجب رونق گردشگری تفریحی و گردشگری سلامت در این شهر نیز شده‌است.

بیش از ۹۳٪ مردم مشهد فارسی‌زبان هستند. تراکم جمعیت در مشهد بیش از نه هزار تن در هر کیلومتر مربع است. این شهر در سال ۱۳۸۸ رسماً به عنوان «پایتخت معنوی ایران» انتخاب شد.

درباره مرکان

#قله ات_را _انتخاب_کن _پر_پروازت _با _ما

مرکان، مخفف مرکز رشد، کارآفرینی، ارزش آفرینی و نوآوری میباشد. آشنایی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه تهران در سال 1395 زمینه ساز ایجاد گروهی منسجم از افراد با انگیزه و دارای تخصص های مکمل شد. شناخت توانمندی های افراد گروه و تمایل به ادامه همکاری منجر به انجام برنامه ها و پروژه های قابل توجهی گردیده است. بهره گیری از دانش و تجربه تخصصی افراد و به ویژه خلاقیت و ایده پردازی افراد جوان در این مجموعه، به عنوان مشخصه اصلی خدمت ما معرفی می شود.

مأموریت ما اطمینان از فراهم آوردن منابع مناسب در زمان مناسب برای به حداکثر رساندن پتانسیل های کسب و کاری مشتریانمان می باشد. ما نمیخواهیم بزرگترین باشیم اما قطعا بهترین خواهیم بود.

تیم اجرایی | مشهد

مرکان در اولین سال نمایندگی

هفته جهانی کارآفرینی ایران  – مشهد

مرکان

دبیرخانه مشهد:

تلفن های تماس:09152152819

مدیر مرکز:  09150277375

اینستاگرام :  @mercan.mercanian

وبسایت : www.mercanplus.com

ایمیل :  mercan.plus@gmail.com