کرمانشاه

اینجا کرمانشاه، من کرمانشاهی ام

 

کرمانشاه نهمین شهر پر جمعیت و بزرگترین شهر کرد نشین ایران استکه  با مساحت 25.009 کیلومتر مربع 1.5 درصد از کل مساحت کشور را به خود اختصاص داده است و دارای شهرستان های اسلام آباد غرب، سرپل ذهاب، سنقر، هرسین، کنگاور، جوانرود، صحنه، پاوه، گیلانغرب، روانسر، دالاهو، قصر شیرین و ثلاث بابا جانی می باشد. با توجه به آنکه استان کرمانشاه در بخش غربی ایران قرار گرفته است بخشی از رشته کوه زاگرس را در خود جای داده است. کوه های زاگرس در این منطقه شامل کوه بیستون، کوه آتشگاه، کوهستان پروا، کوه فرخشاد، کوه سه کل، کوه خرامان، کوه دالاخانی، کوه دالاهو، سفید کوه، شاودالان، کوه بلوچ، کوه شاهو، کوه ماکوان و کوه میوله می شود.

استان کرمانشاه به طور کلی دارای آب و هوای چهارفصل و بسیار دلپذیری است که در دسته اقلیم های معتدل کوهستانی قرار دارد به همین منظور یکی از مقاصد مناسب برای گردشگری می باشد و از دیر باز تا به امروز مکانی مناسب برای تفریح بوده است.

آبشار پیران، سراب نیلوفر،غار قوری قلعه، سراب و آبشار صحنه، تالاب هشیلان، طاق بستان، سنگ نوشته بیستون، مسجد شافعی، تکیه معاون الملک، تکیه بیگلربیگی، معبد آناهیتا، طاق گرا، قلعه یزگرد و گوردخمه اسحاق وند تنها بخش کوچکی از جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی استان کرمانشاه است. 

درباره کارا

شرکت توسعه کارآفرینی کارا

“کارا” با شعار کارآفرینی رویای آینده، در زمینه آموزش و مشاوره کسب و کار و کارآفرینی در استان کرمانشاه فعالیت می نماید. ما در کارا تلاش می کنیم تا با توسعه فرهنگ کارآفرینی و تربیت نسلی کارآفرین آینده بهتری برای شهر و کشورمان رقم بزنیم. در این مدت ضمن برقراری ارتباط سازنده با اجزاء اکوسیستم کارآفرینی استان، دوره ها و برنامه های متعددی اجرا نموده ایم و هر روز در مسیر رشد و یادگیری قدم برمی داریم.

تیم اجرایی | کرمانشاه

ژیلا ترابی

دکتر ژیلا ترابی

مدیرعامل کارا

مهندس سجاد سنجابی

رئیس کانون کارآفرینی استان

بهار یدی

بهار یدی

حامد دست نشان

حامد دست نشان

کارا در نخستین سال نمایندگی

هفته جهانی کارآفرینی ایران  – کرمانشاه

1- کارگاه خلاقیت و ایده پردازی

مدرس: خانم دکتر ژیلا ترابی

2- لایو اینستاگرامی

میهمان : مهندس مجید عقلایی، مدیرعامل شرکت توسعه بازار سام

در این لایو با بررسی فرصت های فناوری تلاش شد کارکرد خلاقیت و نوآوری در فناوری مورد توجه قرار گیرد. از سوی دیگر پیشنهاداتی برای به کارگیری فناوری در کسب و کارهای سنتی ارائه شد.

تاریخ برگزاری: چهارشنبه 19 آبان ساعت 20:30

3- مشاوره و منتورینگ

خانم دکتر ژیلا ترابی
تاریخ برگزاری: پنج شنبه 20 آبان ساعت 17 تا 19

4- نشست بررسی راهکارهای اعتبارسنجی ایده های کارآفرینانه

سخنرانان و کارشناسان:

خانم دکتر زینب آیینی: دکترای کارآفرینی و عضو هیات علمی دانشگاه کردستان

خانم دکتر ژیلا ترابی: دکترای کارآفرینی و مدیرعامل شرکت کارا

آقای مهندس سیف: مدیر دپارتمان فناوری اطلاعات شرکت سام

در این نشست به بررسی شیوه های مختلف و متداول اعتبارسنجی ایده های کارآفرینانه پرداخته شد. مدل هایی از جمله مدل ناب، جاولین، بوم اعتبارسنجی و ابزارهایی مانند تست مامان و سطوح اعتبارسنجی مورد بحث قرار گرفت و با رویکرد اثرسازی بررسی شد.

تاریخ برگزاری: شنبه 22 آبان ساعت 18

شرکت توسعه کارآفرینی کارا

دبیرخانه: 

نماینده : دکتر ژیلا ترابی- مدیرعامل کارا

تلفن : 09188316124

ایمیل : Jila.torabi@yahoo.com