سخنرانی دکتر قادری فر کاور 1400

فرصت های کارآفرینی در زنجیره ارزش محصولات کشاورزی

در اختتامیه هشتمین هفته جهانی کارآفرینی دکتر اسماعیل قادری فر ؛ معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان تعاون روستایی به پتانسیل بسیار بالا و فرصت های سودآور در بحث کارآفرینی در زنجیره ارزش محصولات کشاورزی اشاره نمودند.

دکتر اسماعیل قادری فر ، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تعاونی روستایی، یکی دیگر از سخنران‌ها بود که با اشاره به لزوم رسخو فناوری و نوآوری و نگاه کارآفرینانه در صنعت کشاورزی توضیح داد: وضعیت موجود بخش کشاورزی با نوآوری بیگانه است، با وجود آنکه تولید حجم انبوه محصولات زراعی ما بیش از 130 تن است اما در زنجیره ارزش و اقتصاد کشاورزی ضعیف هستیم، این حقیقت تلخ است که این حوزه نسبت به نوآوری و زنجیره کارآفرینی دچار غفلت تاریخی شده است.

وی افزود: ازاین‌رو برنامه تحولی ورود نوآوری را به بخش کشاورزی آغاز کردیم که جامعه کارآفرینی فناورانه در کشور می‌تواند از این فرصت و مزیت بالقوه بهره‌مند گردد.

انتظار ما از فعالین حوزه کارآفرینی این است که مطالعه‌ای در ظرفیت‌ها و فرصت‌های بالقوه بخش کشاورزی داشته باشند تا بتوانیم با نگاهی دقیق، علمی و اجرایی در موضوعات کارآفرینی و نوآوری دارند، ظرفیت‌ها را شناسایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *