افتتاحیه کارخانه نوآوری سرای خلاق

افتتاحیه کارخانه نوآوری سرای خلاق

بنیاد هفته جهانی کارآفرینی در افتتاحیه کارخانه نوآوری سرای خلاق

در دو دهه اخیر با طیف جدیدی از صنایع و فناوری­های نرم مواجه هستیم که در ذیل عنوان کلی «صنایع خلاق» نامگذاری شده­ اند. بر این اساس، صنایع خلاق، به چرخه هایی از خلق، تولید و توزیع کالاها و خدمات اطلاق می ­شود که خلاقیت و سرمایه فکری را به عنوان ماده خام به کار می گیرد. به عبارت دیگر صنایع خلاق متشکل از مجموعه ای از فعالیت­های دانش ­بنیان هستند که دانش به معنای موسع از جمله دانش ضمنی و فناوری­های مبتنی بر حوزه هنر و فرهنگ و نه محدود به آن را در خدمت تولید ارزش افزوده اقتصادی قرار می­ دهند و بنابراین، واجد پتانسیل درآمدزایی از تجارت و نیز مشمول حمایت حقوق مالکیت فکری هستند. امروزه، شرکت­های زیادی در جهان که به عنوان شرکت خلاق شناخته می­شوند، از این فناوری‌ها به‌عنوان دارایی‌های مهمی برای رقابت‌پذیری در بازارهای جهانی بهره برده­ اند. شرکت خلاق به شرکت‌هایی گفته می‌ شود که جوهره رشد آنها خلاقیت و نوآوری برای ارائه محصولات و خدمات جدید و مدل‌های نوین کسب و کار در سطح بازار هدف است.

چشم انداز سرای خلاق

اثرگذار ترین و جریان ساز در توسعه اقتصاد مبتنی بر صنایع خلاق و فرهنگی کشور

موقعیت استراتژیک سرای خلاق

این سرا در جوار ناحیه فرهنگی و هنری تهران و در منطقه تهران قدیم (تهران ناصری) قرار دارد. نزدیکی به قلب فرهنگی تهران و مراکزی چون دانشگاه تهران، امیرکبیر، دانشگاه هنر و سوره، تالار وحدت، رودکی، حوزه هنری و … از پتانسیل های منحصر به فرد این مجموعه است.

موقعیت مکانی

افتتاحیه کارخانه نوآوری سرای خلاق

در عصر اکوسیستم و رویکرد توسعه مبتنی بر شبکه؛ باید پذیرفت به تنهایی نمی‌توان اثرگذاری پایدار و چشمگیری را دست یافت. از این‌رو با توجه به سوابق همکاری و میزان تاثیرگذاری، چهار نهاد موثر در توسعه اکوسیستم صنایع خلاق و فرهنگی کشور در قالب کنسرسیومی برای اولین‌بار اقدام به همکاری هم‌افزا در این حوزه نموده‌اند. ارکان این کنسرسیوم عبارتند از؛

  • شتابدهنده شاهو به‌عنوان طراح مدل همکاری و شتابدهی به ایده های تخصصی اکوسیستم؛
  • صندوق پژوهش و فناوری گیلان به عنوان نهاد سرمایه‌گذار و پیونددهنده شبکه سرمایه‌گذاران؛
  • هفته جهانی کارآفرینی ایران به‌عنوان نهادی فرادستگاهی و فراجناجی در تشکیل شبکه تعاملات؛
  • و سرای نوآوری صنایع خلاق که از اشتراک و تعامل بزرگ‌ترین دانشگاه کشور(دانشگاه آزاد اسلامی) و گروه سرمایه‌گذاری عطار با هدف بسترسازی برای هم‌افزایی ارکان اکوسیستم صنایع فرهنگی و خلاق

این کارخانه نوآوری روز دوشنبه 16 اسفند 1400 با حضور مقامات بلند پایه کشوری افتتاح خواهد گردید. همزمان با افتتاحیه این رویداد، رویداد سرمایه گذاری حوزه صنایع خلاق برگزار خواهد شد.

فرم شرکت در پیچ دک صنایع خلاق

نام(Required)

نیاز به جذب سرمایه دارم

تحصیلات(Required)
Accepted file types: pdf, ppt, Max. file size: 100 MB.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *